سهمایه - بورس و سهام و سرمایه‌گذاری

در این وبلاگ به انتشار اخبار و تحلیل‌های مرتبط با سهام در بورس تهران می‌پردازیم.

طبقه بندی موضوعی

۱۰ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰
در گفتگو با مدیر مالی هلدینگ نفت و گاز پارسیان بررسی شد:

تبعات مختلف افزایش نرخ ارز و قیمت های جهانی بر پتروشیمی ها و پالایشی ها

قیمت ارز، بهای جهانی نفت و نرخ فروش محصولات پتروشیمی بخشی از مولفه هایی هستند که شرکت های پالایشی و پتروشیمی با آن درگیرند. به طوریکه می توان گفت در حالی که شرکت های پالایشی متأثر از رشد نرخ ارز به طور مستقیم با افزایش سودآوری همراه می شوند، شرکت های پتروشیمی از رشد قیمت ارز تبعات مثبت و منفی می پذیرند.

صنایع پتروشیمی و پالایشی از جمله گروه هایی هستند که وضعیت سودآوری آنها با روند متغیرهایی همچون ارز، بهای جهانی نفت و قیمت محصولات در بازارهای جهانی ارتباط مستقیمی دارد و در شرایط فعلی برخی از شرکت های پتروشیمی با توجه به رشد نرخ ارز و روند افزایشی نرخ فروش محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی پس از ماه ها بار دیگر مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار گرفته اند.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: قیمت ارز، بهای جهانی نفت و نرخ فروش محصولات پتروشیمی بخشی از مولفه هایی هستند که شرکت های پالایشی و پتروشیمی با آن درگیرند. به طوریکه می توان گفت در حالی که شرکت های پالایشی متأثر از رشد نرخ ارز به طور مستقیم با افزایش سودآوری همراه می شوند، شرکت های پتروشیمی از رشد قیمت ارز تبعات مثبت و منفی می پذیرند.

 • ۰
 • ۰

رئیس شورای رقابت :
تکلیف واگذاری ۱۰۰ درصدی ایران خودرو و سایپا و فروش سهام /  وزیر موافق است


رئیس شورای رقابت از برنامه تکلیف واگذاری ۱۰۰ درصدی ایران خودرو و سایپا و فروش سهام و موافقت وزیر اقتصاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا شیوا با اشاره به اینکه براساس مصوبه خرداد 1390 شورای رقابت، شرکت‌های خودروسازی جزو گروه یک شرکتهای اصل 44 بوده که باید 100 درصد واگذار شوند،به تسنیم اظهار داشت: در آذرماه همان سال وزیر صنعت وقت، طرحی را به هیأت دولت برد که براساس آن شرکت‌های خودروساز در گروه 2 قرار گرفتند تا دولت بتواند تا 20 درصد در آنها سهم داشته باشد.

 

 • ۰
 • ۰

سه کارشناس بازار سرمایه بودجه ۹۶ و آینده بازارهای جهانی و تحلیل تکنیکال شاخص بورس را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان برگزاری جلسه گپ عصرانه خانه سرمایه مواردی چون اثر بودجه 96 ، ارز تک نرخی، برنامه های ترامپ بر بورس به همراه بررسی تکنیکالی و فاندامنتالی صنایع و سهام برگزیده بورس و... با حضور مدرسان و تحلیل گران بررسی شد.

 • ۰
 • ۰

تحلیل جامع صنعت پالایشگاه همراه با مقایسه ۶ شرکت + محاسبه ضریب پیچیدگی

کارگزاری بانک آینده تحلیلی جامع از صنعت پالایشگاه و مقایسه ۶ شرکت در بورس و فرابورس را همراه با محاسبه ضریب پیچیدگی قبل و بعد از اجرای طرح های کیفی سازی ارایه کرد.

 • ۰
 • ۰

در گفت گوی بورس پرس با یک تحلیلگر بازار سرمایه اعلام شد:
آثار لایحه بودجه 96 بر اقتصاد و بورس / مسائل سیاسی مهمتر از بودجه


یک تحلیل گر بازار سرمایه با آثار اولیه لایحه بودجه 96 دولت بر اقتصاد و بورس را بررسی و اعلام کرد شرایط پرابهام سیاسی تأثیرگذارتر از بودجه سال آینده بر بازار سرمایه است.

 • ۰
 • ۰

درآمد جدید هر سهم "خپارس" بعد از افزایش سرمایه ۲۳۷ درصدی
شرکت پارس خودرو ضمن اعمال افزایش سرمایه ۲۳۷ درصدی از دو محل ، درآمد هر سهم را با سرمایه جدید و ۲ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومانی را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پارس خودرو بعد از دریافت مجوز سازمان بورس ، اقدام به برگزاری مجمع فوق العاده کرد و طی آن سرمایه بیش از 677 میلیارد تومانی را (از دو محل هزار و 178 میلیارد تومانی مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 416.5 میلیارد تومانی سود انباشته ) به بیش از 2 هزار و 277 میلیارد تومان رساند.

ازامروز ه مدت ۵ روز کاری در بورس انجام می شود:
پذیره نویسی صندوق امین یکم فردا با سود ۲۰ درصدی و قیمت ۱۰۰۰ تومانی
پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله امین یکم فردا با سود ۲۰ درصدی و قیمت ۱۰۰۰ تومانی ، از امروز به مدت ۵ روز در بورس انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله امین یکم فردا از دوم آذر با نماد "امین یکم" (AMIN YEKOM) در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس ، پذیره نویسی 99 میلیون واحد این صندوق، از امروز به مدت 5 روز در بورس انجام می شود.

براساس این گزارش، این صندوق با پیش بینی سود روزشمار 20 درصدی سالانه، دارای امکان تقسیم سود ماهانه و خرید و فروش از کارگزاران بورس و معاملات آنلاین است.

حداقل سرمایه این صندوق 10 میلیارد تومان و قیمت هر واحد آن 1000 تومان و بدون محدودیت سقف خرید است .

همچنین ارکان صندوق امین یکم فردا شامل شرکت های تامین سرمایه امین و کارگزاری امین آوید به عنوان موسس، مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی به عنوان متولی و تامین سرمایه امین به عنوان بازارگردان هستند.

 • ۰
 • ۰
در جریان مصاحبه رئیس سازمان بورس شاهد بودیم:

جلوه های ویژه آماری در تلویزیون برای مطلوب نشان دادن وضعیت بورس

شاخص کل بورس که در ابتدای سال 94 از کانال 62 هزار واحدی با نوسانات مثبت و منفی همراه و در حال حاضر به کانال 79 هزار واحدی رسیده است که نمایانگر بازدهی 27 درصدی بازار بورس طی این یکسال و هشت ماه می باشد.

طی هفته گذشته رییس سازمان بورس اوراق بهادار در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به شرح وضعیت بازار بورس پرداخت و آمار و ارقامی ارائه کرد که این اطلاعات جای اندکی تأمل و تفکر دارند چرا که در همین اعداد و ارقام شاهد جلوه های ویژه آمار و اطلاعاتی نیز بودیم.

 • ۰
 • ۰

بانک مرکزی توپ باز شدن نماد بانک ها را به زمین بورس انداخت

بانک مرکزی که با تکالیفی، موجب شناسایی زیانهای سنگین بانکهای ملت،تجارت و صادرات شده اعلام کرد هیچ مانعی برای ادامه توقف نماد بانکها وجود ندارد و باید سازمان بورس اقدام کند!!!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بانک های ملت، تجارت و صادرات با تکلیف بانک مرکزی مجبور به شناسایی زیان های سنگین برای سال مالی 94 شده اند که این نهاد ناظر درباره علت توقف نماد این بانکها (از اواخر تیر تاکنون)، توضیحاتی به ایسنا داد و اعلام کرد: پیش تر درباره صورت ها مالی بانک ها با سازمان حسابرسی اختلاف نظرهایی وجود داشت و سازمان حسابرسی صورت های مالی بانک ها را تایید نمی کرد ، اما به مرور توافقاتی انجام شد و بانک ها صورت های مالی خود را برای بانک مرکزی ارائه کردند که در نهایت سازمان حسابرسی نیز آنها را بررسی و تایید کرد.

بنابر توضیحات بانک مرکزی در شرایطی که نماد برخی بانک ها به دلیل عدم تایید صورت های مالی و الزامات نظارتی بسته شده بود، درحال حاضر دیگر هیچ مانعی از سوی بانک مرکزی وجود نداشته و باز شدن نماد آنها بلامانع است. این درحالی است که از این پس باید سازمان بورس در رابطه با گشایش نماد بانکها اقدام کند.

 • ۰
 • ۰

 

شورای رقابت به واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا ورود کرد
رئیس شورای رقابت از پیگیری واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا به شرکت‌های فرعی، توسط کارشناسان مرکز ملی رقابت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا شیوا در پاسخ به پرسش براساس قانون در واگذاری سهام، شرکت‌های بزرگ نباید با ایجاد شرکت‌های فرعی اقدام به فروش سهام کنند اما عملاً در شرکت‌های خودروسازی کشور به نام واگذاری این موضوع انجام شده و در حقیقت شرکت اصلی با یک یا چند واسطه سهام را تملک می‌کنند و آیا شورای رقابت به این موضوع ورود پیدا می‌کند یا خیر، به تسنیم گفت: این امر در صنعت خودروی کشور برای شورا هم سوال برانگیز است به نحوی که در حال حاضر کارشناسان مرکز ملی رقابت در حال بررسی واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا به شرکت های مختلف هستند.

 • ۰
 • ۰


بازدید کارشناسان رنو فرانسه از پارس خودرو
هیاتی از شرکت رنو فرانسه از خطوط تولید رنو در شرکت پارس خودرو بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سایپا نیوز، قائم مقام ارشد کیفیت و رضایت مشتریان شرکت رنو فرانسه به همراه کارشناسانی از خطوط تولید شرکت پارس خودرو بازدید کرده و بکارگیری تکنیک های مدیریتی رنو، جهت بهبود کیفیت محصولات را که به تازگی در خطوط جدید پارس خودرو اجراء شده است، کنترل کردند.

کریستیان وندن هنده قائم مقام ارشد کیفیت و رضایت مشتریان شرکت رنو فرانسه گفت: تصویر محصولات رنو در ایران خوب است اما باید رتبه اول را از نظر مشتری نسبت به دیگر رقباء داشته باشد.

وی مدیریت گارانتی محصولات در خدمات پس از فروش و رسیدگی به درخواست های مشتریان را در راس امور و فعالیت های کاری دانسته و گفت: برای دستیابی به رضایت مشتریان باید برنامه ای مدون همراه با انطباق محصولات با الزامات و انتظارات مشتریان داشته باشیم و آن را اجراء کنیم.